Implanty

Wszczepienie implantów to procedura Medyczna wymagająca wiedzy i umiejętności lekarza dentysty popartych doświadczeniem wielu lat praktyki. 


Dla długoczasowego funkcjonowania implantu potrzebnych jest kilka istotnych elementów. 

  • Po pierwsze odpowiednia ilość i jakość tkanki kostnej w której implant będzie umieszczony. 
  • Po drugie nad implantem musi być dostatecznie dużo tkanek miękkich czyli dziąsła, ponieważ tylko wówczas implant będzie stabilny przez wiele lat.

Dzięki temu, że w naszym gabinecie współpracują ze sobą lekarze dwóch najbardziej istotnych z punktu widzenia implantologii specjalizacji, nasi pacjenci mogą czuć się wyjątkowo bezpiecznie pod względem stabilnych i w pełni zadowalających efektów leczenia. 

Doświadczona kadra lekarzy

Prawidłowe planowanie zabiegu implantacyjnego to jeden z najważniejszych jego aspektów. Celem leczenia ostatecznie jest uzupełnienie braków zębowych więc zabieg implantacji musi być podporządkowany temu nadrzędnemu celowi jakim jest wykonanie korony lub mostu.

Z tego też powodu wskazane jest aby całą procedurę zaplanował i prowadził lekarz specjalizujący się w rekonstrukcjach protetycznych. I tutaj również wychodzimy naprzeciw temu zapotrzebowaniu ponieważ nasz implantolog
dr Michał Lubaś jest równocześnie specjalistą protetyki stomatologicznej co znacznie ułatwia prawidłowe zaplanowanie leczenia, a dzięki jego kilkunastoletniemu doświadczeniu daje pewność pacjentom co do trafności proponowanych rozwiązań. 


Jednak nawet najlepiej wszczepiony implant i najbardziej estetyczna odbudowa nie będą stabilne przez lata jeśli wokół implantów pozostanie cienka i ruchoma tkanka dziąsłowa. Dlatego zawsze podkreślamy ten fakt z wielką mocą podczas konsultacji implantyprotetycznych zwracając na niego szczególną uwagę naszym pacjentom. 

Odpowiednia grubość dziąsła nad implantem to element nierozłączny i konieczny dla utrzymania stabilnych rezultatów leczenia. Również w tym kluczowym choć często niedocenianym czy wręcz zaniedbywany aspekcie oferujemy nasze usługi.

Tą wymagającą i unikalną dziedziną w naszym zespole zajmuje się dr Damian Korczyński, specjalista periodontologii. Jego praca sprawia, że prawidłowo wszczepiony implanty otacza odpowiednia ilość dziąsła co zapewnia zdrowie i stabilność tkankom wokół implantu oraz znacznie polepsza estetykę efektu końcowego. 

Każde leczenie przy użyciu implantów skrupulatnie planujemy wykorzystując obraz z badania tomografii komputerowej.

W programie posiadamy bazę implantów różnych rozmiarów i dobieramy indywidualnie taki, który w danym przypadku klinicznym będzie najbardziej odpowiedni. W większości przypadków w miejscu po utraconym zębie nie ma odpowiednich warunków dla wszczepienia implantów. Wynika to z faktu, że tuż po usunięciu zęba rozpoczyna się proces zaniku tkanki kostnej. Może ona doprowadzić do utraty nawet 70% wyrostka już po kilku latach.

Dlatego tak ważne jest aby nie pozostawić miejsca po usuniętym zębie bez odpowiedniego zaopatrzenia albo mieć w swojej ofercie zabiegi odtwórcze dla utraconej kości, czyli tak zwane zabiegi regeneracji kości. Dostrzegając ten problem i kierując się chęcią pomocy naszym pacjentom w odzyskaniu stałego uzębienia, włączyliśmy zabiegi regeneracji kości, poszerzając spektrum zabiegów oferowanych przez gabinet MILUDENT. 

Zwracamy też szczególną uwagę na procedurę usunięcia zębów, które już nie da się uratować. Od tego bowiem jak usuniemy zęba i w jaki sposób zabezpieczymy zębodół zależy stopień zaniku tkanki kostnej w przyszłości.

Każdą ekstrakcję wykonujemy z wyjątkową ostrożnością i delikatnością, kierując się zasadą tak zwanej minimalnej inwazyjności. Takie podejście pozwala na jak najmniejszy zanik kości otaczającej usuwany ząb. Dodatkowo miejsce po korzeniu zęba wypełniamy fibryną bogatopłytkowe czyli materiałem autogennym przyspieszającym gojenie i zmniejszającym dolegliwości pozabiegowe.

Poznaj eksperta zajmującego się implantami

lek. dent. Michał Lubaś

specjalista protetyki stomatologicznej

implantolog

Umów się na konsultację:

Copyright © Miludent |  Polityka prywatności | RODO | Informacja prawo atomowe

OK

Ta strona używa ciasteczek. WIĘCEJ INFORMACJI